« Stáhněte si ve formátu PDF14. 10. 2019
 
Festival Life!
Buďte na startu a staňte se poprvé mistry.
 
Festival tance, sportu a zábavy je ideální příležitostí, jak prezentovat tisícům návštěvníků vrcholy sportovní sezony. Proto letos od 8. do 10. listopadu kromě jiného na brněnském výstavišti proběhne vůbec historicky první mistrovství České republiky v parkouru a premiéru bude mít i překážkový běžecký závod GLADIATOR RACE.

Nebude chybět také tradiční SPORT Life Run a vrcholná sportovní událost čeká i závodníky Freestyle BMX. Festival je letos obohacený o BIKE Life!, který je už nyní plný novinek.
 
Historicky první MČR parkour
 
Mistrovství ČR v parkouru bude první ve své historii a uskuteční se právě v rámci festivalu. Jde o otevřený závod pro všechny parkouristy a parkouristky z ČR i ze zahraničí, závodí se ve všech věkových kategoriích - od dětí, přes mladší a starší žáky, juniory až po seniory.

Pořadatelé z České gymnastické federace připravili pro účastníky soutěž Speed-run se dvěma kvalifikačními koly a jednokolový Freestyle. Součástí mistrovství je i výběr do české reprezentace Czech parkour team, která bude následně reprezentovat ČR na světovém poháru FIG World Cup a mezinárodních soutěžích.


Více informací ZDE.
Premiéra nové trojité minirampy pro freestyle
Parádní podívaná a špičková atmosféra čeká návštěvníky pavilonu A2, kde proběhne už 7. ročník závodu MERCEDES-BENZ GRAND BMX 2019 ve Freestyle pod taktovkou VSA Xtreme s.r.o.

Sobotní Freestyle BMX závod s podporou generálního partnera Mercedes-Benz se pojede ve dvou kategoriích: AMATEUR do 18-ti let včetně a PRO. A pozor – tento závod o PRIZE MONEY 20 000 Kč  a hodnotné věcné ceny bude probíhat ve VSA Xtreme trojité minirampě, která bude mít u příležitosti této velké sportovní akce svoji premiéru.

V neděli bude prostor patřit sportu Freestyle scooter, kdy proběhne KING OF RAMP CONTEST.

Více info ZDE.
Family hall – to je program pro rodiny s dětmi
Městská společnost STAREZ-SPORT, a.s. opět vytvoří v rámci festivalu Life prostor nejen pro rodiny s dětmi. Letos poprvé v mnohem větším prostoru pavilonu Z nabídne ve třech dnech možnost vyzkoušet různá sportovní odvětví.

Vedle hokeje, florbalu nebo basketbalu se představí také méně známé sporty, jako jsou badminton nebo Headis. Právě v tomto sportu s gumovým míčkem se sportovci na veletrhu utkají v Mistrovství v headisu 2019.

Již po třetí se spojí expozice města Brna a Jihomoravského kraje, kde proběhne slavnostní zahájení Family Hall v pátek 8. listopadu v 11:00 hodin. Zapojí se různé městské i krajské kluby, na pódiu nebudou chybět vrcholoví sportovci, olympionici nebo autogramiáda hráčů HC Komety. Pro děti budou připraveny nafukovací atrakce boot camp, veslařské trenažéry, lezecká stěna nebo šestimetrová plachetnice.
 
GLADIATOR RACE v Brně poprvé

Novinkou letošního Life! bude známý GLADIATOR RACE a to konkrétně závod typu RUN. Jde o lehčí obtížnost překážek na kratší vzdálenosti, přesněji 4+. Neobvyklá trasa zavede v neděli 10.11. účastníky do nejzajímavějších prostor veletržního areálu a jeho bezprostředního okolí. Unikátní bude nejen prostředí plné návštěvníků festivalu, ale také systém odlišného startu a cíle - zatímco začínat se bude u Kongresového centra, finišem pro účastníky bude brněnský Velodrom. Kromě hlavního závodu jsou připraveny i atraktivní kategorie KIDS a FUN.

Přihlásit se můžete ZDE.
 
SPORT Life Run
 
Oblíbený běžecký závod SPORT Life RUN odstartuje v sobotu 9.11. v 10 hodin. Letos bude mít ještě pestřejší trasu. Kromě zákoutí veletržního komplexu přivede účastníky i do pavilonů a to konkrétně pavilonu Z a C, kterými se bude probíhat. Trať dlouhá celkem sedm kilometrů povede jak po hladkém povrchu a asfaltu, tak i po trávě a štěrku. Zcela nová trasa je navržena jako 3,5 kilometrový běh směrem na Velodrom s návratem do protisměru. V průběhu SPORT Life RUNu se uskuteční i dětské závody pro nejmladší fanoušky běhu.

Přihlášky ZDE.
Sportujte a testujte nová elektrokola!
Nezapomeňte tedy, festival Life! vám nabízí jedinečnou příležitost, jak si vychutnat jeho atmosféru přímo v akci. Ať už na sportovních kláních nebo v jednotlivých sportovištích. Užijte si míčové hry, kluziště, lezecké stěny, fitness zónu či adrenalinové sporty.

Novinkou je také BIKE Life!, výstava zaměřená na cyklistiku, jejíž specialitou letos bude prezentace elektrokol. Nejnovější modely si můžete vyzkoušet v testovacích jízdách!