Logo akce
« Stáhněte si ve formátu PDF15.4. 2015
Květen patří bezpečnosti
PYROS/ISET/INTERPROTEC v Brně
Ve dnech 19. – 21. května 2015 se bude na brněnském výstavišti konat nejen Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET, ale také 17. mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS, Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET a 12. mezinárodn veletrh prostředků osobní ochrany, bezpečnosti práce a pracovního prostředí INTERPROTEC. Spojení takto specializovaných výstavních akcí nabízí jedinečnou příležitost získat na jednom místě komplexní informace, setkat se se svými zákazníky či dodavateli a navázat nové kontakty.

Součástí veletrhu je samozřejmě také odborný doprovodný program, kde experti na obranné a bezpečnostní technologie diskutují o aktuálních tématech. Zahajovací konference Security Trends se za účasti ministra obrany bude zabývat zejména trendy, hrozbami a výzvami v oblasti bezpečnosti, novými technologickými trendy pro bezpečnější Evropu a vědou a výzkumem jako prostředkem pro rozvoj společnosti. Více ZDE.


Organizátorem odborného programu veletrhu INTERPROTEC je opět Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, které rovněž převzalo nad veletrhem záštitu. Partnery veletrhu jsou Státní úřad inspekce práce a Výzkumný ústav bezpečnosti práce. Po čtyřech letech se vracíme k terénnímu polygonu IDET Arena, který je zajímavý zvláště pro návštěvníky. Třikrát denně na něm budou probíhat ukázky nejen armádní, ale i hasičské a policejní techniky, bezpilotních prostředků, ukázky zásahů apod.


Na veletrhu se budou prezentovat významné státní instituce. Ukázky své práce a vybavení představí návštěvníkům GŘ HZS, Policie ČR, Sdružení dobrovolných hasičů, Moravská hasičská jednota, Městská policie Brno, Generální ředitelství cel či Správa státních hmotných rezerv. Na veletrhu PYROS se představí několik nových firem, například společnost CULATELO bude prezentovat vak na vodu o objemu 100 m3. Další novinky naleznete ZDE.


Kromě desítek komerčních firem se na veletrh PYROS intenzivně připravují také profesionální a dobrovolní hasiči. Hasičský záchranný sbor České republiky ve své rozsáhlé expozici v pavilonu F představí moderní hasičskou techniku, kterou využívá, ale i řadu zajímavých projektů, týkajících se prevence a vzdělávání v oblasti ochrany obyvatelstva a krizového řízení. K vidění bude například Tatra 815 sedmé řady, KHA Mercedes Benz, MOPS, AJ 18 a další. Kromě toho také ukázky speciálních zásahů a další aktivity. Mezi vystavovateli veletrhu INTERPROTEC jsou například firmy 3C Systems, Portwest Ltd., Singing Rock, Klatt s.r.o., Enviform, Rostaing či Mapa Professionel.

Velkou pozornost budou určitě poutat také bezpilotní prostředky, tzv. drony. S prací svých výzkumných středisek se představí VUT Brno a ČVUT Praha a jednotliví vystavovatelé mohou využít IDET Arenu pro praktické ukázky dronů v akci.Kontakt:
Veletrhy Brno, a.s., Výstaviště 405/1, 603 00 Brno
Jiří Erlebach
Tisk a public relations
tel.: +420 541 152 836
fax: +420 541 153 044
jerlebach@bvv.cz
http://www.bvv.cz/pyros
Logo BVV

Logo BVV