Logo akce
« Stáhněte si ve formátu PDF17. 4. 2017
Na veletrhu ANIMAL TECH
bude vystaven kompletní sortiment
pro chovatele
Na veletrhu ANIMAL TECH je přihlášeno přes 200 firem z 10 zemí s kompletním sortimentem pro chovatele. Velmi reprezentativní zastoupení mají krmivářské firmy, některé z nich vystavují na brněnském výstavišti poprvé nebo po dlouhé době – například De Heus, VVS Verměřovice nebo Sano-Moderní výživa zvířat.

Širší zastoupení než v minulých ročnících má také dojicí technika, prezentují se například značky LELY nebo GEA.

Významná je účast firem s plemenářskými službami. Z techniky se na výstavišti objeví například nakladače a další stroje pro živočišnou výrobu. Novinkou bude prezentace transportních vozíků pro koně značek Ramzess a Eurobox. Výstavními stánky se představí také vysoké školy, výzkumné ústavy a chovatelské svazy.

Vystavovatelé veletrhu ANIMAL TECH jsou umístěni v pavilonu P a na přilehlých volných plochách. V pavilonu P budou vystavena také hospodářská zvířata a umístěna předvadiště. Na výstavě bude k vidění na 800 hospodářských zvířat. Vystavena budou všechna česká národní plemena hospodářských zvířat.

Součástí veletrhu ANIMAL TECH je Středoevropský veterinární kongres (12.-13.5.), letošní téma je Společné choroby lidí a zvířat – fakta a mýty. Zájem veterinárních lékařů je velký, registrace přes web je možná až do 10. května.
Šampionáty a přehlídky na Národní výstavě hospodářských zvířat
Během Národní výstavy hospodářských zvířat proběhnou tyto národní šampionáty a přehlídky skotu:

  • Národní šampionát plemene brown swiss
  • národní šampionát masného skotu
  • národní šampionát holštýnského skotu
  • národní šampionát skotu jersey
  • soutěžní přehlídka českého strakatého skotu
  • soutěžní přehlídka plemenných býků
  • soutěž chovatelských skupin masných plemen
  • soutěž Junior teamu ČSCHMS Praha
  • a oblíbená anketa Miss sympatie.

Předvádění a ukázky budou probíhat po celé čtyři dny na několika předvadištích.
 
 
V pavilonu F najdou návštěvníci prodejní výstavu včelařského vybavení a včelařských produktů – medu, medoviny, včeloviny, výrobků z včelího vosku, cukrovinek a například také kosmetiky.

V pavilonu F se budou prodávat i regionální a farmářské potraviny.
Koně a western
Přes 100 koní 11 plemen bude umístěno v pavilonu G1, v tomto pavilonu se bude odehrávat také koňský doprovodný program - ukázky zápřeží, skoků nebo historické zemědělské techniky.

Na volné ploše K bude vybudován westernový ranč se vším, co k němu patří, včetně amerických plemen koní. Skvělou podívanou budou akční ukázky rančerských prací nebo prezentace plemenných hřebců.
Doprovodný program
Národní výstavy myslivosti nabídne
film o Josefu Vágnerovi
Josef Vágner, ředitel zoologické zahrady ve Dvoře Králové, vědec, zoolog, přivezl do ČR téměř 2000 kusů afrických zvířat. Jeho život zachytil objektivem kamery Ivo Pavelek a unikátní film Bwana, Mze, Vagner se bude promítat na pódiu Národní výstavy myslivosti ve čtvrtek a v neděli.

Myslivci zde samozřejmě najdou prodejní stánky s mysliveckým zbožím a potřebami pro pobyt v přírodě, doprovodný program se skládá jednak z přednášek a pódiových programů, jednak stálých výstav – trofejí, preparátů, fotografií nebo obrazů. Z nich je třeba určitě zmínit výstavu k nedožitým stým narozeninám Josefa Nečase, vědce, milovníka přírody a myslivce.
 
 
Zadržení vody v krajině a změna klimatu
Nový veletrh NATUR EXPO BRNO se ve svém prvním ročníku zaměřuje na sucho jako důsledek klimatické změny a na zadržení vody v krajině. Tomuto tématu se věnuje jak centrální expozice, která má především osvětový charakter.

Důležitou událostí je konference, kterou organizuje CzechGlobe:


Expozice vystavovatelů i další doprovodné programy nabídnou náměty a řešení pro adaptaci na probíhající klimatickou změnu.

V pátek proběhne konference:

 
 
Nákup vstupenek přes web je výrazně výhodnější
Návštěvníkům nabízíme výhodný prodej vstupenek přes web. Po jednoduché registraci je možné získat vstupenku za 110 korun, u pokladny v době konání stojí vstupenka 180 korun. Další cenová zvýhodnění se vztahují na organizované skupiny.


Kontakt:
Veletrhy Brno, a.s., Výstaviště 405/1, 603 00 Brno
Jiří Palupa
Tisk a Public Relations
tel.: +420 541 152 817
jpalupa@bvv.cz
http://www.vystavazvirat.cz, http://www.animaltech.cz, http://www.naturexpo.cz, http://www.vystavamyslivosti.cz, http://www.cevc.cz
Logo BVV

Logo BVV